Pi Day Doodle Oldu!

Pi Day Doodle Oldu!

Google bugün Pi Günü olarak adlandırılan matematik sabitinin yıllık bir kutlaması olan Pi Day için özel bir Doodle yaparak karşımıza çıktı. Google’ın Pi Day Doodle’ına tıkalyınca Google’daki Pi Day arama sonuçları karşımıza çıkıyor.

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google, özel doodle’lar ile süslemeye devam ediyor. Son olarak bugün Matematik sabitinin yıllık bir kutlaması olan Pi Day için özel bir Doodle hazırlayan Google, 14 Mart günü boyunca bu doodle ile karşımıza çıkacak.

Pi Day nedir?

Pi Günü, dünya çapında 14 Mart (3/14) günü kutlanmaktadır. Pi bir sabitin – bir dairenin çevresinin çapına oranı – yaklaşık olarak 3.14159 olan bir sabiti temsil etmek için kullanılan semboldür.

Pi, ondalık noktasının ötesinde bir trilyon rakamın üzerinde hesaplanmıştır. İrrasyonel ve aşkın bir sayı olarak, tekrarlama veya desen olmadan sonsuza kadar devam edecektir. Tipik hesaplamalar için sadece bir avuç rakam gerekirken, Pi’nin sonsuz doğası onu ezberlemek için eğlenceli bir meydan okuma yapar ve daha fazla sayıyı hesaplayarak hesaplar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir