Doğan Medya Grubu Satıldı!

Doğan Medya’nın Demirören Grubuna satılması konusunda 1.2 milyar dolar karşılığında anlaşmaya varıldı. Anlaşmanın sağlanmasının ardından Doğan Holding hisselerinde sert bir yükseliş görüldü.

Ülkemizde en büyük medya şirketlerinden bir tanesi olan Doğan Medya Grubu, 2011 yılında Milliyet ve Vatan gazetelerini satın alan Demirören Grubu’na satılması konusunda Erdoğan DEMİRÖREN ile anlaşma yapıldığı öğrenildi.

Bu alışverişin gerçekleşmesinin ardından anal D, CNN Türk, Tv2, Dream TV, Dream Türk, Hürriyet, Posta, Fanatik, Hürriyet Daily News, TME, Doğan Burda Dergi, Doğan Egmont, Doğan Kitap ve DPP (Dergi Pazarlama ve Planlama) gibi önemli yayın kanalları Demirören Grubu’na dahil olacak.

WebTekno tarafından yapılan habere göre Doğan Holding ve Demirören grubu, akşam saatlerinde Kamu Aydınlatma Platformuna yapacakları açıklama ile satış işlemini duyuracaklar.

Demirören Grubu’nun Doğan Medya Grubu’nu satın almasının ardından Doğan Holding’in şirket hisselerinde çok ciddi bir değer artışı meydana geldi. Doğan Holding’in değeri %15,07 artış gösterirken, Hürriyet Gazetecilik %17,4, Doğan Gazetecilik %9,54, Doğan Burada %6,05, Ditaş Doğan Yedek Parça ise %7,09 değer kazandı.

Kaynakça:
http://www.webtekno.com/dogan-medya-grubu-satildi-h42757.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir